Istnieje wiele okoliczności, w wyniku których dochodzi do powstania wilgoci. Nagromadzenie się wody w strukturze mieszkania czy domu jest następstwem zarówno codziennych działań człowieka, zaniedbań w procesie konstrukcji budynku, jak i niekorzystnych warunków naturalnych. Bez względu na to, jakie były przyczyny, postępująca wilgotność zawsze prowadzi do tego samego: rozwoju grzybów, nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu i, co szczególnie istotne, zagrożenia dla zdrowia i życia. Zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest osuszanie mieszkań po zalaniu powstałym w wyniku powodzi czy awarii urządzenia sanitarnego. W takiej sytuacji specjaliści wykorzystują osuszacze kondensacyjne, które znacznie ułatwiają i przyspieszają proces usuwania pleśni. Są przy tym niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają złożonych prac serwisowych, a użytkownik może dobrać najbardziej wydajną dla siebie prędkość przepływu powietrza. Osuszacze kondensacyjne doskonale radzą sobie w przestrzeniach, w których panują wyższe temperatury, dlatego też zaleca się stosować je właśnie w mieszkaniach, biurach i innych lokalach użytkowych, a nie chociażby w piwnicach.
Nowoczesne osuszanie i odgrzybianie budynków – jak to działa?

Na rynku dostępne są również aparaty osuszające przystosowane do przestrzeni piwnicznych i fundamentów. Świetnie oddziałują zarówno na kamień, beton, jak i cegłę, a oprócz tego, że pomagają pozbyć się już nagromadzonych grzybów i zapachów, chronią pomieszczenie, blokując ich nawrót w przyszłości. Urządzenie nie wpływa na strukturę ściany, a sam montaż nie wymaga przeprowadzania żadnych prac budowlanych, takich jak wiercenie czy tworzenie wykopów. Cały proces osuszania przeprowadzany jest tylko raz. Po jego zakończeniu urządzenie pracuje jednak dalej, funkcjonując jako izolator poziomy i pionowy. Osuszanie i odgrzybianie budynków przy pomocy aparatów osuszających jest niezwykle tanie. Podczas pracy pobierają około 1,5 W, a koszt jego eksploatacji wynosi mniej więcej 1 zł miesięcznie. Mieszkańcy Warszawy i okolic, jak również innych większych miast Polski bez trudu zlokalizują firmy dostarczające tego typu sprzęt.
Osuszanie budynków i mieszkań – pełne wsparcie profesjonalistów

Pamiętajmy, że jako klienci nie jesteśmy pozostawieni sami sobie w kwestii doboru i obsługi urządzenia. Firma, z której usług korzystamy, powinna zobowiązać się do osobistego dostarczenia nam aparatu. Wcześniej eksperci przyjadą na miejsce i ocenią stopień zawilgocenia. Dzięki temu będą w stanie określić, ile czasu potrzeba na osuszenie pomieszczenia oraz w którym miejscu urządzenie powinno być umieszczone. Następnie przedstawiciele firmy zorganizują dostawę i sami przeprowadzą instalację systemu. Cały przebieg procesu osuszania będzie też przez nich nadzorowany, aby móc szybko i skutecznie oczyścić budynek z wilgoci i mieć stały wgląd w pracę urządzenia. Klient nie jest więc w żaden sposób obarczany koniecznością samodzielnej obsługi urządzenia. Wszystkim zajmie się osoba kompetentna. Jak widzimy, nowoczesne osuszanie i odgrzybianie budynków to szybki i skuteczny sposób na trwałe pozbycie się wilgoci. Wystarczy jedno urządzenie dostarczone przez firmę. Bezinwazyjna metoda pracy gwarantuje nienaruszalność struktury obiektu, dzięki czemu proces ten doskonale sprawdza się również w przypadku starszych budowli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *