Zjawisko elektroosmozy

Elektroosmoza – zjawisko elektrokinetyczne – ruch cieczy względem nieruchomej, naładowanej powierzchni (np. kapilary lub membrany) spowodowany przyłożonym polem elektrycznym.
Wilgoć wznosząca się w murach jest przyczyną jego degradacji, pogorszenia własności termoizolacyjnych oraz estetycznych. Na mokrych ścianach pojawiają się niezwykle szkodliwe dla człowieka grzyby(pleśnie) i glony.

Główną siłą działającą na cząsteczki wody i powodującą ich ruch ku górze jest różnica potencjału elektrycznego w murze. W murze, w którym mamy wodę i sole mineralne, zachodzą takie zjawiska, jak w baterii akumulatora. Potencjał elektryczny, w takim układzie, może sięgać 500mV lub nawet więcej. Podstawa muru ma ładunek dodatni. Górna ładunek ujemny. Cząsteczki wody w kapilarach (cienkich kanalikach w strukturze materiału budowlanego) przemieszczają się zawsze w stronę bieguna ujemnego.
Urządzenie ElektroAqua wytwarza fale elektromagnetyczne o odpowiednim kształcie i natężeniu, powodując odwrócenie biegunów. Teraz podstawa muru ma ładunek ujemny, a jego górna część ładunek dodatni. Cząsteczki wody, zgodnie z prawami fizyki, przemieszczają się w przeciwnym kierunku (ku ziemi). Mury wysychają. Działające dalej, w sposób ciągły urządzenie ElektroAqua, blokuje dostęp wody do muru. Działa jako niezwykle skuteczna hydroizolacja pozioma i pionowa.

Wilgoć w pomieszczeniach to nie tylko niezdrowy mikroklimat, ale także wyższe rachunki za ogrzewanie czy potrzeba ciągłych napraw i renowacji. Z naszym urządzeniem będziesz mógł zapomnieć o tych kosztach. A gdzie nas znaleźć? Legionowo – tutaj mamy swoją siedzibę. Nasze usługi świadczymy jednak na terenie całego kraju. Warszawa, Kraków, Szczecin, Łódź… Dojeżdżamy, doradzamy, montujemy oraz gwarantujemy zdrowy i przyjemny mikroklimat, gromiąc nawet wyjątkowo duże źródła wilgoci.