Ozonowanie i odgrzybianie pomieszczeń

Ozonowanie skutecznie działa na:
  • roztocza oraz różnego rodzaju alergeny
  • likwidowanie zapachów spowodowanych pożarem i zalaniem, będącymi jednymi z najtrudniejszych do usunięcia
  • dym papierosowy i zanieczyszczenia nim wywołane
  • zapachy powstałe podczas gotowania
  • zapachy pochodzenia zwierzęcego
  • zapach stęchlizny i pleśni oraz  źródła tych zapachów
  • ogranicza ryzyko zakażenia wirusowego i bakteryjnego

 

Ozon zabija roztocza i likwiduje inne alergeny. Poleca się zabieg ozonowania dla wszystkich alergików. Wykonywanie, ozonowania pomieszczeń przynajmniej raz na kwartał – znika ponad 90% alergenów domowych.Ozon działa bardzo silnie, ale ma bardzo krótki cykl życia (okres połowicznego rozkładu wynosi ok. 20-30min.). Kiedy ma styczność z wirusami, bakteriami, czy też zapachami zgnilizny, dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. Jedyną pozostałością jest czysty tlen. Przy całej swojej efektywności ozon jest bezpieczny – świeże, oczyszczone powietrze po burzy, to zapach ozonu.

Ozon jest bezpieczny, bo jesteśmy w stanie wyczuć jego zapach już na zupełnie niegroźnym dla człowieka poziomie. W dużych stężeniach (>1,5p.p.m –cząsteczki na milion) posiada tak silny zapach, że człowiek nie będzie w stanie przebywać dłużej niż krótką chwilę. Dlatego też ozon ma destrukcyjne działanie na organizmy proste w małych stężeniach, natomiast szkodliwy wpływ na człowieka wykazuje w bardzo wysokich stężeniach.
Nasza firma prowadzi również chemiczne usuwanie pleśni ze ścian, poddaszy czy piwnic. Używamy najlepszych i najskuteczniejszych preparatów, odpowiednio dobranych do danego rodzaju zagrzybienia.

Zagrzybione pomieszczenia, to nie tylko estetyka ale przede wszystkim poważny problem dla zdrowia użytkowników, tych pomieszczeń. Dlatego tak ważne jest profesjonalne usunięcie tego zagrożenia.