Blog

Osuszanie murów

Osuszanie murów i nie tylko - dlaczego jest tak ważne?

Wilgoć w pomieszczeniu to poważny problem niosący ze sobą wiele konsekwencji. Oprócz ryzyka wystąpienia groźnej dla zdrowia pleśni, powoduje nieprzyjemny zapach oraz plamy na ścianach, które burzą estetykę wnętrz i odstraszają swoim wyglądem. Problemu zwilgotniałych ścian czy fundamentów nie należy bagatelizować, a wszelkie objawy na to wskazujące wymagają natychmiastowej interwencji. Przyjmuje się, że optymalna wilgotność w pomieszczeniach mieści się w granicach 30-65%. Gdy jednak wzrasta powyżej 80% i utrzymuje się na tym poziomie przez dłuższy czas, powstaje ryzyko rozwoju grzybów.

Czytaj dalej...
Osuszony budynek

Osuszanie mieszkań po zalaniu - jak to robią eksperci?

Istnieje wiele okoliczności, w wyniku których dochodzi do powstania wilgoci. Nagromadzenie się wody w strukturze mieszkania czy domu jest następstwem zarówno codziennych działań człowieka, zaniedbań w konstrukcji budynku, jak i niekorzystnych warunków naturalnych. Bez względu na to, jakie były przyczyny, postępująca wilgotność zawsze prowadzi do tego samego: rozwoju grzybów, nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu i, co najważniejsze, zagrożenia dla zdrowia i życia. Osuszanie mieszkań po zalaniu wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Nowoczesne techniki oczyszczania pomieszczeń z wilgoci zakładają w pełni bezinwazyjne działania.

Czytaj dalej...
Prozonex

Ozonowanie - skuteczny sposób na oczyszczenie powietrza

Oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu przy pomocy ozonu jest praktykowane nie tylko podczas procesu likwidowania wilgoci. Z usług ekip zajmujących się ozonowaniem korzysta każdy, kto boryka się z problemem nieprzyjemnego zapachu wewnątrz budynku oraz obecnością grzybów i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Istnieje wiele sytuacji, w których ozonowanie okaże się niezbędne. Może być ono konsekwencją zarówno zawilgocenia przestrzeni, jak i niehigienicznego stylu życia, który doprowadził do powstania przykrych zapachów lub wręcz stworzył zagrożenie do egzystowania w danym pomieszczeniu.

Czytaj dalej...

DryArt Artur Duczmalewski

ul. Zegrzyńska 13 lok. 4
05-119 Legionowo
NIP: 536 100 02 19
Regon: 010939181
22 772 73 05
+48 602 264 350
www.dryart.pl